09
فوریه

اجاره بخاری گازی انرژی

 

اجاره بخاری انرژی در تهران پارتیکواجاره بخاری گازی انرژی (هیتر گازی انرژی)

نکات مهم بسیاری هنگام اجاره بخاری (اجاره بخاری گازی انرژی، اجاره انواع بخاری برقی) باید در ذهن داشته باشیم. یکی از این نکات در نظر گرفتن محل برگزاری مراسم  و تهیه ی سیستم گرمایش بر اساس آمی باشد.

زیراکه در صورت عدم بررسی دقیق با مشکلات بزرگی از جمله هدر رفت انرژی و صد البته گرمای به مراتب کم تر نسبت به نیاز خود روبرو می شوید که به هیچ عنوان نمی تواند خوب باشد.

بنابراین در ابتدا متراژ ساختمانی که قصد گرم کردن آن را دارید بسیار مهم است، هر چه مکان مورد نظر بزرگ تر باشد قطعا به تعداد بیشتری سیستم گرمایش و البته بخاری نیاز است.

همچنینن  هرگز نباید یک بخاری بزرگ را برای یک محیط کوچک اجاره کرد و همچنین اجاره یک بخاری کوچک برای فضایی بزرگ اشتباه است.

درباره شرکت بخاری انرژی

بخاری  انرژی بدون شک یکی از خوشنام ترین  تجهیزات گرمایشی در ایران می باشد. (از شناخته شده‌ ترین این محصولات می توان به هیتر های انرژی مدل 625 و 640 اشاره نمود.) این محصول از سال 1348 تا سال 1368 در تولید بخاری کارگاهی، هیتر نفتی، کوره هوای گرم گازسوز، گازوئیل سوز و دوگانه سوز به یکی از شناخته شده ترین برندها در کشور تبدیل گردید.

بطور کلی هیتر و کوره هوای گرم که از نظر عملکرد به انواع فن دار ، بدون فن و تابشی تقسیم می شوند از نظر نحوه قرارگیری یا نصب نیز به سه گروه هیتر و کوره هوای گرم ایستاده ، کابینتی و هیتر های تابشی تقسیم می شوند.

هیترها و کوره هوای گرم ایستاده وکابینتی از نظر عملکرد تفاوت چندانی با هم ندارند و حتی می توان گفت که از لحاظ نحوه عملکرد بسیار شبیه یکدیگر عمل می کنند و تفاوت اصلی آنها در ظاهر و نحوه نصب آنها می باشد. اما هیترهای تابشی که برمبنای گرمایش تابشی عمل می کنند ، محل نصب آنها در زیر سقف سازه های بزرگ و یا فضاهای باز می باشد.

شرکت انرژی از معتبرترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان دستگاه های سرمایشی و گرمایشی در ایران می باشد که با داشتن سابقه طولانی در ساخت کولر آبی ، هیتر برقی (اجاره بخاری برقی)، هیتر گازی (اجاره بخاری انرژی)، هیتر تابشی، هیتر نفتی، کوره هوای گرم، بخاری کارگاهی، بهارساز و … همواره توانسته است که نیاز مشتریان را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت برآورده کند.

هیتر های انرژی یکی از بهترین دستگاه های گرمایشی برای گرم کردن سالن های بزرگ صنعتی، رستوران ها، مساجد، ساختمان های اداری و … می باشد.

در ادامه با محصولات گرمایشی انرژی و انواع هیتر های برقی (اجاره بخاری برقی)، گازی، نفتی، بهارساز، کوره های هوای گرم و … آشنا می شویم.

هیتر های گازی انرژی:

هیتر های گازی انرژی در مدل های GH 0640 ، GH 0641، GH 0625 ، GH 0825 ، GH 0618 ، GH 0660 تولید می شوند.

 • هیتر گازی انرژی مدل GH 0640:

بخاری گازی ۶۴۰انرژِی برای گرمایش فضاهای تجاری مانند: فروشگاه ، مراکز خرید، نمایشگاه ، سالن های بزرگ ، بانک ها، کارخانه ، کارگاه، مذهبی، مسجد ، حسینیه، رفاهی، پایانه مسافری ، فرودگاه، آموزشی، کتابخانه، سالن اجتماعات، سالن غذا خوری ،سالن انتظار درمانگاه و بیمارستان، همینطور اماکن ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

مشعل:

مشعل در اجاره بخاری انرژِی از نوع اتمسفریک و شعله آبی سوز می باشد که مخلوط گاز و هوا را به صورت کنترل شده به سر مشعل هدایت کرده و حرارت لازم تولید می گردد. مشعل نیز دارای پوشش نسوز مقاوم تا دمای ۵۵۰ درجه سانتیگراد می باشد.

شیر کنترل گاز:

شیر برقی در اجاره بخاری انرژی برای کنترل جریان و فشار گاز ورودی به مشعل و پیلوت می باشد که می تواند با فرمان ترموستات محیطی یا فرمان کنترل حدی و ترموکوپلی عمل نماید. این شیر گاز دارای استاندارد EN-126 می باشد.

فن کنترل:

فن کنترل در اجاره بخاری انرژِی یک ترموستات کنترل کننده عملکرد فن می باشد که با تاخیر در کارکرد فن هنگام روشن شدن از وزش باد سرد جلوگیری کرده و همینطور هنگام خاموش شدن ، فن تا سرد شدن مبدل حرارتی و انتقال کامل حرارت به کار خود ادامه می دهد.

فضای قابل گرمایش:

فضای قابل گرمایش در اجاره بخاری ۶۴۰انرژِی۵۰۰ الی ۸۰۰ متر مکعب است. بنابراین به سادگی می توانید به تقسیم متوسط این مقدار حدود ۶۰۰ بر ارتفاع محل مورد استفاده مساحت مناسب را محاسبه کنید.

سرد و گرم بودن لوله های بخاری انرژِی به چه عواملی بستگی دارد؟
گرم بودن لوله بخاری انرژِی به معنای خروج مناسب محصولات احتراق است ولی وقتی لوله بخاری انرژِی سرد است، نشان دهنده این است که گازهای احتراق از دودکش خارج نمی شوند و داخل وسیله گازسوز باقی مانده اند و بالطبع پس از آن وارد فضای اتاق می شوند. سرد بودن دودکش هشداری است که نشان می دهد دودکش ساختمان مسدود شده است.

در اســـتاندارد اجاره بخاری انرژِی گازسوز، نصب ODS یا سنسور حرارتی روی آن اجباری بوده که اخیراً در کمیته ای نصب هر دو از ابتدای سال ۱۳۹۱ اجباری می شود.
ODS وسیله ای است که کمبود اکسیژن در محیط را احساس کرده و به محض پائین آمدن درصداکسیژن در محیط، بخاری را خاموش می کند.

سنسور حرارتی وسیله ای است که دما را احساس می کند و به محض این که دودکش مسدود شود یا مکش محصولات احتراق به خوبی انجام نشود و بالطبع دمای بخاری انرژِی بالارفته با احساس کردن این دمانسبت به قطع شعله بخاری اقدام می کند.

 • هیتر گازی انرژی مدل GH 0641:

هیتر گازی GH 0641 دو ظرفیتی انرژی دارای قدرت حرارتی ۲۵۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ کیلو کالری می باشد. این هیتر با استفاده از فن آکسیال پشت دستگاه قابلیت گرم کردن ۴۰۰ الی ۹۰۰ متر مکعب را دارا می باشد. هیتر گازی انرژی قابل استفاده در مراکز بزرگ مانند فضاهای صنعتی، فروشگاه، باشگاه ورزشی و غیره می باشد.

 • هیتر گازی انرژی مدل GH 0625:بخاری انرژی

  انرژی مدل ۶٢٠ و ۶٢۵ دقیقا مشابه بوده و هیچ تفاوتی ندارد.

  راندمان حرارتی بالا، صدا در محدوده ی مجاز، به حداقل رسانیدن زمان گرمایش و طراحی زیبا از جمله ویژگی های این مدل از هیتر های گازی انرژی می باشد . با توجه به احتراق کاملاً مناسب و سطح تماس موثر در مبدل حرارتی هیتر اجاره بخاری گازی مدل ۶۲۵انرژِی ، این مدل از هیترهای گازی به راندمان حرارتی بالاتر از ۸۰ درصد دست یافته است که در محدوده هیترهای گازی با راندمان بسیار مناسب قرار می گیرد .

  همچنین با استفاده از فن آکسیال مطابق استانداردهای موجود در این بخاری انرژِی سطح صدای کارکرد هیتر در محدوده مجاز قرار گرفته که برای کاربرد های خاص مانند سالن اجتماعات و سخنرانی هاانتخابی اید آل می باشد .

  در صورت انتخاب صحیح با توجه به گردش هوای سالن و جابجایی مناسب آن ، دمای فضا سریع به مقدار تنظیم شده می رسد . طراحی این بخاری انرژِی از لحاظ زیبایی و رنگ ، می تواند همگونی بسیار مناسب با دکور فضای مورد استفاده را داشته باشد.

  در طراحی و اجاره بخاری انرژِی۶۲۰ سعی گردید تمامی الزامات فنی، کیفی و ظاهری که در محصول نام آشنای انرژی وجود داشت رعایت گردد . این بخاری گازی در مقایسه با مدل های قدیمی تر دارای ظرفیت کمتری می باشد که برای استفاده در فضاهای کوچکتر فضای تقریبی ۴۵۰مترمکعب مناسب می باشد .

  بخاری گازی ۶۲۰انرژِی که از نوع فن دار با مشعل اتمسفریک می باشد برای گرمایش فضاهای تجاری مانند : فروشگاه، مراکز خرید، نمایشگاه، مساجد ، کارگاه، کتابخانه، سالن غذاخوری، سالن انتظار درمانگاه و بیمارستان می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

  ﺑﺨﺎری ﮔﺎزی ﻛﻪ ﺑﺮای ﮔﺮم ﻛﺮدن ﻣﻨﺰل از ﻃﺮﻳﻖ ﺟﺎﺑﻪ ﺟﺎ ﻛﺮدنﻫﻮای ﮔﺮم ﻃﺮاﺣﻲ شده است ﻗﺴﻤﺖ ﺷﺎﻣﻞ ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻔﻲاﺳﺖ.

  ﻣﺸﻌﻞ:
  ﻗﺴﻤﺘﻲ ﻛﻪ اﺧﺘﻼط ﻛﺎﻣﻞ ﻫﻮا و ﺳﻮﺧﺖ در آن اﻧﺠﺎم ﺷﺪه و ﺷﻌﻠﻪ اﺣﺘﺮاﻗﻲ در ﺳﻄﺢ ﺧﺮوﺟﻲ آن ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺷﻮد.

  سطوح کاری:
  ﻗﺴﻤﺖ ﻫﺎیی از ﺑﺨﺎری ﻛﻪ دﻟﻴل ﻃﺮاﺣﻲ آن دﻣﺎی ﺑﺎﻻﺗﺮی رﻧﺪ . ﺳﻄﻮح دﻳﮕﺮ ﻛﻪ در ﺣﻴﻦ اﺳﺘﻔﺎده ﻋﺎدی ﺑﺨﺎری ﺑﺎ دﺳﺖ ﺗﻤﺎس ﭘﻴﺪاﻣﻲ ﺳﻄﻮح ﻧﺰدﻳﻚ ﺑﻪ ﺷﻴﺮ ﻛﻨﻨﺪ، ﻣﺜﻼ ﻫﺎی ﻛﻨﺘﺮل دمای پا یین تری خواهد داشت. ﺷﻜﻞ ﺳﻄﻮح ﻛﺎری را ﻧﺸﺎن ﻣﻲ دﻫﺪ.

  سطوح مانع :
  ﺳﻄﻮﺣﻲ ﻛﻪ در ﺑﺨﺎری ﺗﻌﺒﻴﻪ شده ﺗﺎ ﺟﻬﺖ و اﻧﺪازه ﺳﺮﻋﺖ ﺟﺮﻳﺎن ﻫﻮا و ﻳﺎ ﻣﺨﻠﻮط ﻟﻴﻪ و ﻳﺎ ﮔﺎزﻫﺎی ﺣﺎﺻﻞ از اﺣﺘﺮاق را ﺗﻐﻴﻴﺮ دﻫﻨﺪ.

  کلاهک تعدیل جریان خروجی :
  ﻛه ﻣﺎﻧﻌﻲ در ﻣﺴﻴﺮ ﺗﺨﻠﻴﻪ ﻣﺤﺼﻮﻻت اﺣﺘﺮاق ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ و از ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺷﺪﻳﺪ ﺟﺮﻳﺎن ﻣﻜﺶ دودﻛﺶ ﺑﺮ ﺷﻌﻠﻪ اﺣﺘﺮاﻗﻲ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ﻛﺮده و ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ اﺛﺮ ﻣﻨﻔﻲ ﺟﺮﻳﺎن ﻫﻮای ﻣﻌﻜﻮس دودﻛﺶ ﺑﺮ ﺛﺒﺎت ﺷﻌﻠﻪ ﻣﺸﻌﻞ و اﺣﺘﺮاق آن را به ﻣﻘﺪار ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ می رﺳﺎﻧﺪ.

  بخاری گازی کارگاهی فن دار انرژی Energy مدل ۶۲۵ به لحاظ ظاهری از نوع معمولی (شعله نما) و به لحاظ عملکردی از نوع دودکش دار می باشد که از گاز طبیعی (شهری) برای ایجاد گرما استفاده می کند.

  از نظر مشخصات فنی بخاری گازی ۶۲۵ انرژی می توان به حجم گرمادهی آن به میزان تقریبی ۲۷۵ تا ۴۴۵ مترمکعب و حداکثر قدرت حرارتی ۲۵۰۰۰ کیلوکالری در ساعت اشاره کرد.

  این بخاری به سه نوع سیستم ایمنی مجهز شده است که به ترتیب عبارتند از: ۱) سیستم کنترل اکسیژن محیط (اکسی پیلوت ODS) که با کاهش اکسیژن موجود در محیط به کمتر از حد مجاز، جریان گاز را به طور کامل قطع می کند، ۲) ترموکوپل که کاربرد آن برای قطع خودکار جریان گاز در صورت خاموش شدن تصادفی شعله بخاری می باشد، ۳) گاورنر که وظیفه تنظیم فشار گاز ورودی به بخاری را بر عهده دارد و چنانچه تغییراتی در فشار ورودی و یا دبی گاز برای روشن کردن این بخاری می توانید از فندک (جرقه زن) تعبیه شده بر روی دستگاه استفاده نمایید.

  همانطور که بیان شد بخاری کارگاهی انرژی Energy 625 مجهز به فن (دو نوع ایرانی یا ترکیه ای) می باشد که موجب گسترش هرچه بیشتر و سریعتر حرارت تولید شده در فضاهای بزرگ نظیر سوله، کارگاه، سالن همایش و فروشگاه ها می شود، همچنین برای کنترل دمای محیط و صرفه جویی در مصرف انرژی می توانید از قابلیت نصب ترموستات محیطی این بخاری استفاده کنید.

هیتر گازی GH 0625 انرژی که برای فضایی با حجم ۴۰۰ تا ۷۰۰ متر مکعب مناسب می باشد و با استفاده از انرژی گاز و پرتاب هوا توسط فن اکسیال، محیط های بزرگ با توان ۲۵۰۰۰ کیلوکالری برساعت را گرم می کند. بخاری گازی فن دار انرژی دارای فن آلمانی ebm می باشد که دارای صدای فن کم می باشد.

مدل GH 0625 فن آلمان، برای گرم کردن سالن های ورزشی، اماکن عمومی، سوله ها و کارخانجات مناسب ترین گزینه می باشد. برای مناطقی که گاز کشی شهری انجام‌نشده است، هیتر گازی ۶۲۵ انرژی مدل گاز مایع قابل‌استفاده است.  هیتر گازی GH 0625 انرژی نیاز به کانال‌کشی ندارد و به‌صورت یونیت حرارتی بر روی پایه استاندارد نصب می‌گردد.

استفاده از هیتر GH 0625 انرژی در واحدهای مسکونی ممنوع می‌باشد.

 • هیتر گازی انرژی مدل GH 0825:

هیتر گازی انرژی مدل GH 0825، محصول جدید انرژی به منظور گرمایش فضاهای مسکونی از قبیل خانه ها و ویلا ها می باشد. مزیت بخاری GH 0825 انرژی نسبت به سایر بخاری های خانگی، داشتن فن و افزایش انتقال حرارت به کمک انتقال حرارت جابجایی اجباری می باشد.

 • هیتر گازی انرژی مدل GH 0618:

هیتر گازی انرژی مدل GH 0618، محصول جدید انرژی به منظور گرمایش فضاهای مسکونی از قبیل خانه ها و ویلا ها می باشد. مزیت بخاری GH 0618 انرژی نسبت به سایر بخاری های خانگی، داشتن فن و افزایش انتقال حرارت به کمک انتقال حرارت جابجایی اجباری می باشد.

 • هیتر گازی کانالی انرژی مدل GH 0660:

هیتر 660 در تهران پارتیکو

این هیتر برای گرمایش مکان هایی مانند ساختمان های تجاری ,مسکونی, کارگاه ,رستوران, باشگاه ورزشی, بانک, مدرسه و مساجد مناسب این دستگاه دارای فن سانتریفوژ کم صدا, راندمان بالا , بدون تسمه و پولی و از نوع گردش مستقیم می باشد که این سبب افزایش عمر کارکرد فن دستگاه می شود.

نوع سوخت هیتر گازی ۶۶۰ انرژی گاز طبیعی(NG), توان حرارتی وروردی ۲۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ کیلو کالری در ساعت , مصرف سوخت آن ۲.۷ تا ۴.۸ متر مکعب در ساعت می باشد.

این هیتر گازی می تواند گرمایش فضایی به حجم ۴۰۰ تا ۹۰۰ متر مکعب فراهم سازد.

هیتر گازی ۶۶۰ انرژی (GH 0660) همچنین دارای کنترل ترموستاتیک، مصرف سوخت سالیانه کمتر, ایمنی بالا, ترموستات کنترل فن و ترموستات حدی و شیر کنترل گاز دو مرحله ای(ساخت SIT ایتالیا) می باشد.

تهران پارتیکو

تهران پارتیکو مجری تهویه مطبوع مراسمات مختلف شما از جمله : سمینارها،کنفرانس ها ،همایش ها ،نمایشگاه ها،و تمامی مراسم ها و  جشن های شما در محیط های باز و بسته می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاهی و تجهیزات مراسم از تهران پارتیکو برخورداری از تجربه چندین ساله کارشناسان خبره و دلسوز ماست که در همه مراحل اعم از انتخاب، ارسال و نصب تجهیزات در کنار شما بوده و برای هرچه بهتر شدن مراسم و نمایشگاه شما را کمک و همراهی می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با کار شناسان ما در تهران پارتیکو تماس حاصل فرمایید.