09
فوریه

راهنمای انتخاب اجاره کولر گازی

راهنمای انتخاب کولر گازی

راهنمای انتخاب اجاره کولر گازی

با شروع تابستان و گرم شدن هوا افراد زیادی تصمیم به خرید یا اجاره کولرگازی می گیرند اما با توجه به تنوع محصولاتی که در بازار وجود دارد و عواملی که در خرید یا اجاره کولرگازی مناسب (راهنمای انتخاب اجاره کولر گازی) مؤثر است؛ اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است هنگام خرید یا اجاره کولرگازی دچار سردرگمی شوید به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا با بیان اطلاعاتی در مورد راهنمای انتخاب اجاره کولر گازی به شما در یک خرید عالی و به صرفه کمک کنیم.

معیارهای انتخاب کولر گازی

ظرفیت خنک سازی

کولر گازی در تهران پارتیکو

ظرفیت کولرگازی (راهنمای انتخاب کولر گازی) به معنی توان کولرگازی برای تولید سرما می باشد. اگر توان سرمادهی کولرگازی شما بیش از اندازه باشد همیشه احساس سرما خواهید داشت و اگر توان آن کمتر از حد نیاز باشد محیط آنطور که می خواهید خنک نمی شود. به طور کلی ظرفیت خنک کنندگی کولرگازی به  عواملی از جمله : مساحت فضای مورد نظر، آب و هوای محل زندگی، آفتابگیر بودن فضا، ارتفاع سقف، میزان رفت و آمد، تعداد افراد  حاضر در خانه و … بستگی دارد.

Btu یکای اندازه گیری ظرفیت کولرگازی است که نشان دهنده ی میزان سرمادهی دستگاه در واحد زمان است.

برای مثال:

  • کولرگازی مناسب فضایی به مساحت ۳۶ متر مربع: ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰(BTU)
  • کولرگازی مناسب فضایی به مساحت ۷۰ متر مربع: ۱۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ (BTU)
  • کولرگازی مناسب فضایی به مساحت ۷۵ تا ۱۸۵ متر مربع: ۱۶۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰(BTU)

شما می توانید برای محاسبه ظرفیت مورد نیاز کولرگازی برای استفاده در طبقات وسط ساختمان به ازای هر متر مربع ۴۰۰ تا ۶۰۰ (BTU)  و در طبقاتی که بالای آن ها پشت بام است به ازای هر متر مربع ۶۰۰ تا ۸۰۰ (BTU) در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه هر چه عدد Btu بزرگتر باشد توان سرمادهی کولرگازی بیشتر خواهد بود؛ بعضی افراد فکر میکنند اگر یک کولرگازی با Btu زیاد بخرند (با ظرفیت بیش از اندازه محیط) بهتر است و فضا راحت تر خنک می شود.

اما در واقع این کار فقط  باعث پرداخت هزینه اضافی و همچنین افزایش مصرف برق خواهد شد بنابراین باید دقت کنید که کولرگازی با ظرفیت مناسب برای محیط  مد نظرتان انتخاب کنید.

کمپرسور کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

کمپرسور یا موتور مانند قلب کولرگازی عمل می کند (راهنمای انتخاب کولر گازی) و یکی از مهمترین قطعات کولر گازی به حساب می آید. در اینجا به معرفی سه نوع از کمپرسور های کولرگازی می پردازیم :

معرفی انواع کولر گازی و اسپلیت
بیشتر بخوانید…

کمپرسور پیستونی: عملکرد این نوع کمپرسور مانند سیلندر و پیستونخودرو می باشد در واقع در آن از یک پیستون برای فشرده کردن گاز مبرد (گاز خنک کننده) در داخل سیلندر استفاده می شود. یک عیب مهم این نوع کمپرسور این است که سر و صدای زیادی ایجاد می کند. به این نوع کمپرسور، کمپرسور رفت و برگشتی هم می گویند.

کمپرسور روتاری (دوار): در این نوع کمپرسورها در اثر چرخش تیغه ها، عمل مکش و کمپرس گاز مبرد انجام می شود. کمپرسور های روتاری سر و صدای کمتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی ایجاد می کنند و همچنین مصرف بهینه تری دارند.

کمپرسور اسکرول: مکانیزم داخلی کمپرسور های اسکرول از دو قطعه حلزونی تشکیل می شود که یکی ثابت است و دیگری متحرک و حرکت حلزون متحرک باعث متراکم شدن گاز بین آنها می شود.

این کمپرسورها در ظرفیت های بالا استفاده می شوند. اگرچه قیمت کمپرسورهای اسکرول بیشتر از سایر کمپرسورهاست اما از مزیت هایی چون سروصدای کم و راندمان بالا برخوردارند.

کولرگازی اینورتردار یا معمولی

کولرگازی اینورتردار

اینورتر بودن قابلیتی است که با اضافه کردن یک برد الکترونیکی، برای کمپرسور ایجاد می شود. در کولرهای گازی معمولی هنگامی که دمای محیط به حد دلخواهی که روی دستگاه تنظیم شده می رسد کمپرسور خاموش می شود و بعد با گذشت زمان و تغییر دمای محیط دوباره کمپرسور روشن شده و شروع به کار می کند اما در کولرهای گازی اینورتردار از کمپرسور های با دور متغیر استفاده می شود که در اینصورت برای ایجاد تعادل میان دمای محیط و عدد تنظیم شده روی دستگاه نیازی به خاموش و روشن شدن موتور کولر (کمپرسور) نیست.

قیمت کولرهای گازی اینورتردار گران تر از کولرهای معمولی است اما مصرف انرژی کولرهای مجهز به سیستم اینورتر کمتر است همچنین چون برای تعادل دمایی بین محیط اطراف و دستگاه نیازی به خاموش و روشن شدن کمپرسور نیست در نتیجه کمپرسور از شوک های الکتریکی در امان مانده و کمتر آسیب می بیند و کارکرد بهتری خواهد داشت.

کولرگازی دارای دور معکوس (حالت گرمایش و سرمایش)

بعضی از کولر ها امکان استفاده ی معکوس از چرخه سرمایش را دارند یعنی می توان کولر را به پمپ حرارتی تبدیل کرده و از آن برای گرمایش استفاده کرد.

اگر گرمایش خانه شما بوسیله ی بخاری یا سیستم شوفاژ انجام می شود خرید کولرهای گازی دارای این قابلیت صرفه اقتصادی کمتری خواهد داشت اما به طور کلی برای بیشتر خانه ها کولرهای گازی اینورتردار که قابلیت گرمایش هم داشته باشد گزینه مناسبی خواهد بود.

سطح انرژی کولرگازی

EER به معنای میزان بهره وری انرژی الکتریکی (Energy Efficiency Ratio) است این معیار نشان می دهد که کولرگازی مد نظر چه مقدار از انرژی الکتریکی را به سرما تبدیل می کند شاید فکر کنید زیاد فرق نمی کند که یک کولرگازی دارای درجه +++A باشد یا کمتر اما بعد از مدتی متوجه تفاوت در میزان هزینه های برق خواهید شد بنابراین توصیه می کنیم برای صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها، کولر های گازی با کارایی بهتر را انتخاب کنید.

میزان صدای کولرگازی

صدای کولر

یکی از مهمترین معیار های انتخاب کولرگازی، میزان صدای آن است میزان صدا بر اساس دسیبل (dB) مقیاس بندی می شود کمتر بودن این شاخص به معنای کمتر بودن میزان صدا است.

میزان برق مصرفی کولرگازی

درمورد نوع برق مصرفی کولرگازی که قصد خرید یا اجاره آن را دارید حتما پرس و جو کنید بیشتر کولرهای گازی با برق تک فاز کار می کنند اما بعضی از آن ها برای کار کردن به برق سه فاز نیاز دارند برای مثال کولرهای پنجره ای با برق تک فاز کار می کنند اما کولرهای ایستاده و کولر هایی که برای مکان های شلوغ طراحی شده اند به برق سه فاز نیاز دارند.(راهنمای انتخاب کولر گازی)

از معیار های دیگری که در انتخاب کولرگازی می تواند مؤثر باشد: قدرت پرتاب باد، داشتن فیلترهای ضد آلرژی، قابلیت دور کردن حشرات، بادگردان چند جهته، گارانتی خوب و … است که در نظر گرفتن هرکدام از آن ها باعث افزایش قیمت کولر گازی ولی کارکرد بهتر و راحت تر آن می شود.

تهران پارتیکو

تهران پارتیکو مجری تهویه مطبوع مراسمات مختلف شما از جمله : سمینارها،کنفرانس ها ،همایش ها ،نمایشگاه ها،و تمامی مراسم ها و  جشن های شما در محیط های باز و بسته می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاهی و تجهیزات مراسم از تهران پارتیکو برخورداری از تجربه چندین ساله کارشناسان خبره و دلسوز ماست که در همه مراحل اعم از انتخاب، ارسال و نصب تجهیزات در کنار شما بوده و برای هرچه بهتر شدن مراسم و نمایشگاه شما را کمک و همراهی می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با کار شناسان ما در تهران پارتیکو تماس حاصل فرمایید.