16
مه

اجاره کولر پرتابل گازی

اجاره کولر پرتابل گازی

اجاره کولر  پرتابل

کولر پرتابل گازی یکی از وسایل سرمایشی و گرمایشی قابل حمل و جابه جایی است که یکی از مهم‌ترین ویژگی های مثبت آن نصب ساده و اشغال جای کمتر است، بنابراین در بسیاری از مکانهای کوچک که امکان نصب كولر گازي اسپيلت و یا کولر گازی ایستاده وجود ندارد این نوع کولر گازی بهترین گزینه است. از آنجاییکه کولرهای آبی برای مناطق گرم و خشک مناسب هستد و از طرفی به علت تعویض سالیانه پوشال، ریختن آب در اطراف کولر و ورود ذرات گرد و غبار از طریق دریچه کولر به محیط داخل، (اجاره کولر گازی) کولرهای گازی، اسپیلیت ها و چیلرها که از تاسیسات پیشرفته سرمایشی می باشند، دارای طرفدار های بیشتری هستند. (اجاره کولر گازی)

کولر گازی پرتابل چیست؟

 به دلیل اینکه در زیر آنها چند چرخ نرم برای جا به جایی راحت تر آن تعبیه شده است این نوع کولرهای گازی به (اجاره) کولرهای گزی قابل حمل معروف شده اند.در واقع کلمه ی پرتابل (Portable) به معنی قابل حمل است. از آنجایی که دارای مراحل نصب بسیار ساده ایی می باشند و در مکان های کوچک کارایی مناسبی دارند  در بسیاری از مکانهای کوچک که امکان نصب كولر گازي اسپيلت و یا کولر گازی ایستاده وجود ندارد کولر گازي پرتابل بهترین گزینه است.

همانظور که میدانید واحد صدای دستگاه دسیبل است، بنابراین هرچه دسیبل کولر گازی پرتابل کمتر باشد میزان صدایی که دستگاه تولید می کند کمتر خواهد بود. ضمنا در مقایسه با کولر معمولی کولر گازی پرتابل کم مصرف است و در مصرف برق خانه یا شرکت شما بهینه می شود.

خرید کولر گازی پرتابل به اشخاصی که در آپارتمان یا مغازه و … مستاجر هستندتوصیه می شود زیراکه هنگام جابجایی به‌راحتی میتوانند کولر را هم به محل جدید انتقال داده و نصب نمایند.

تفاوت کولر گازی پرتابل و کولر گازی اسپلیت

در کولر گازی پرتابل همه ی قطعات شکیل شده آن در یک محفظه قرار دارند اما در کولرهای گازی اسپیلت معمولا کندانسور در بیرون از ساختمان نصب می شود. کولر گازی پرتابل برای محیط های کوچک معمولا 20 ای 30 متر مربعی قابل استفاده هستند اما کولرهای گازی اسپیلت محیط های بزرگتر را نیز پاسخگو هستند.

در مقایسه با کولرگازی اسپیلت، کولر گازی پرتابل دارای مصرف کمتری است و در مصرف برق منزل یا مغازه یا … صرفه جویی می شود.

تفاوت کولر گازی پرتابل و کولر گازی اسپلیت

در ادامه به بررسی مزایا و معایب کولرهای گازی پرتابل می پردازیم.

مزایای کولر گازی پرتابل

مهم‌ترین مزایای کولرهای گازی پرتابل که به شما کمک میکند تا متناسب با نیاز خود کولر مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این بخش به بررسی برخی از مهم‌ترین مزایای این نوع کولرها می پردازیم.

 • وزن کم و قابل حمل بودن، از مهم ترین ویژگی های کولر گازی پرتابل است.
 • نصب سریع و آسان در مقایسه با کولرهای گازی اسپیلت و یا کولر های گازی ایستاده
 • سر و صدای کم تر نسبت به کولرهای آبی
 • مصرف برق کولرهای گازی پرتابل نسبت به کولر اسپلیت کمتر است.
 • قیمت کم تر نسبت به کولرهای گازی اسپیلت یا کولرهای گازی ایستاده
 • مناسب فضاهای کوچک است. مانند دفتر کار یا مغازه کوچک، آپارتمان‌های کوچک و غیره.
 • فیلترهای کولرهای گازي پرتابل را به‌راحتی میتوان بیررون آورد و شستشو داد.

معایب کولر گازی پرتابل

اگرچه این نوع کولرهای گازی دارای قابلیت نصب آسان و همچنین حمل و نقل راحتی هستند اما دارای معایبی نیز می باشند. در این بخش به بررسی برخی از نکات منفی پیرامون این کولرها را می پردازیم.

 • به یک سوراخ در پنجره یا دیوار جهت خارج شدن هوای گرم کولر احتیاج داریم. (در صورت مستاجر بودن ممکن است سوراخ کردن دیوار برای شما یک چالش ایجاد نماید.)
 • مصرف برق بیشتر در مقابل بازدهی آن
 • بااینکه حجم کمی دارد، فضایی را اشغال میکند. چون کولرهاي گازی پرتابل معمولا برای فضای کوچک استفاده می‌شود.
 • از آنحاییکه تمام قسمت‌های کولر از جمله کمپرسور، کنداسور و غیره در یکجا و در کنار هم هستندنسبت به سایر کولرهای گازی صدای بیشتری تولید می نماید.
 • تنها برای محیط های کوچک کارایی مناسبی دارد و در فضای های بیشتر از 30 متر مربع این کولر کارایی نخواهد داشت.
 • دارای استهلاک بیشتر نسبت به کولرهای گازی اسپلیت
 • قدرت سرمایش آن نسبت به کولر گازی اسپلیت کمتر است.

مزایا و معایب کولر گازی پرتابل

نتیجه گیری

در این مقاله مزایا و معایب کولر های گازی پرتابل را بررسی کردیم. با توجه به تمامی توضیحات مذکور، به ذکر چند نکته کلیدی که در خرید کولر گازی می تواند به شما عزیزان کمک نماید را دکر میکنیم.

 • کولر های گازي پرتابل گزینه مناسبی هستند اگر فضای محل مورد نظر شما کمتر از 30 متر مربع است. در غیر این صورت می بایستی به سراغ سایر کولرهای گازی بروید.
 • در صورت مستاجر بودن این نوع کولر گزینه مناسبی برای شما می باشد زیراکه قابل حمل بوده و نصب آن نیز آسان می باشد. همچنین در دو حالت سرمایشی و گرمایشی متناسب با فصلی که در آن هستیم می توانید از آن استفاده نموده که هزینه های خرید کولر و بخاری به صورت جداگانه را کاهش می دهد.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره در خرید کولر گازی ، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

تهران پارتیکو

تهران پارتیکو مجری تهویه مطبوع مراسمات مختلف شما از جمله : سمینارها،کنفرانس ها ،همایش ها ،نمایشگاه ها،و تمامی مراسم ها و  جشن های شما در محیط های باز و بسته می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاهی و تجهیزات مراسم از تهران پارتیکو برخورداری از تجربه چندین ساله کارشناسان خبره و دلسوز ماست که در همه مراحل اعم از انتخاب، ارسال و نصب تجهیزات در کنار شما بوده و برای هرچه بهتر شدن مراسم و نمایشگاه شما را کمک و همراهی می کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با کار شناسان ما در تهران پارتیکو تماس حاصل فرمایید.